Linda Jansma – Uitverkoren
Hendrik Groen – Pogingen iets van het leven te maken
Op vakantie las ik zoals gewoonlijk een behoorlijke stapel (symbolisch) boeken. Ik heb er in totaal 7 gelezen tijdens mijn 12 dagen op Kos en er zaten een paar pareltjes tussen. Ik review er twee deze keer. Beiden van Nederlandse schrijvers.
Ik start met het tweede deel uit de cirkel van kwaad van Linda Jansma. De recensie van het eerste deel lees je hier. Ik ben nooit zo kapot van Nederlandse thrillers maar Linda Jansma is daar een uitzondering op. Wow wat steekt dit boek ook weer goed in elkaar.
Over het boek:
Twintig jaar geleden werd de vader van Jules Declerck vermoord door haar broer. Jules weet niet waarom. Terwijl Jules blijft zoeken naar antwoorden, krijgt ze als officier van justitie te maken met twee sterfgevallen, die leiden naar een sekte. Voor ze het door heeft is Jules in de greep van de charismatische sekteleider die meer over haar verleden weet dan hij loslaat…
Lekker spannend en met als rode draad dus de dood van haar vader waar je in deel 1 ook al over kon lezen. In totaal zullen er drie boeken komen in deze serie en ik ben heel benieuwd naar het laatste deel. Wat zit er in die doos verdorie! J Nee, geen spoilers van mij maar zeker een aanrader deze boeken.
Klik hier om hem te bestellen als ebook of op deze link voor de papieren versie.
Ik las naast thrillers ook nog het boek over een bejaarde 🙂 jawel! En wat een hilarisch boek is dit.
Hendrik Groen – Pogingen iets van het leven te maken.
Hendrik Groen mag dan oud zijn, hij is nog lang niet dood en niet van plan zich eronder te laten krijgen. Toegegeven: zijn dagelijkse wandelingen worden steeds korter omdat de benen niet meer willen en hij moet regelmatig naar de huisarts. Technisch gesproken is hij bejaard. Maar waarom zou het leven dan alleen nog maar moeten bestaan uit koffiedrinken achter de geraniums en wachten op het einde? In korte, ogenschijnlijk luchtige, maar vooral openhartige dagboekfragmenten laat Hendrik Groen je een jaar lang meeleven met alle ups en downs van het leven in een verzorgingshuis in Amsterdam-Noord. Op de laatste dag van het jaar zal het nog moeilijk zijn om afscheid nemen van dit charmante personage…
Inmiddels zijn de filmrechten van Pogingen iets van het leven te maken verkocht, en zal er een dramaserie gemaakt worden van het geheime dagboek van Hendrik Groen voor zover ik begreep met André van Duin (in zijn eerste serieuze rol) bij Omroep Max.
Ik heb regelmatig hardop zitten lachen bij dit boek en vooral rond het zwembad zag je mensen dan mijn kant op kijken. Ja sorry hoor….hahaha echt te grappig dit boek. Ik heb ook het tweede deel gelezen want deze oude man heeft mijn hart gestolen en ik hoop dat als ik ooit in een bejaarden tehuis kom dat ik ook zo’n leuke oude baas tref die lekker de boel op stelten zet. Wil je lekker lachen, dan is dit boek zeker iets voor jou.
Bestel hem via deze link als ebook of via deze link als papieren boek.
Heb jij lekker gelezen in de vakantie?
Annette
*Dit artikel bevat een affiliate link, als jij via die link besteld krijg ik daar een klein bedrag voor, dank je wel! De genoemde boeken heb ik zelf gekocht.*
7boeken in 12 dagen? Wauw! Dat is veel! Ik heb vorige week de zondag versie van Nicci French gekregen. Ik wacht altijd een goed moment af om erin te beginnen omdat ik altijd zo baal als ik t weer uit heb!
LikeGeliked door 1 persoon
Op vakantie lig ik bijna de hele dag te lezen, zalig nergens aan denken en helemaal tot rust komen 🙂 De laatste Nicci French zit volgende maand in mijn bookchoice geloof ik dus ik ben er ook wel benieuwd naar.
LikeLike
Ik vond Hendrik Groen ook geweldig. Heb zo vaak in een deuk gelegen om wat hij allemaal uithaalde. Geweldig boek!
heerlijk dat je zoveel hebt gelezen tijdens de vakantie.
LikeGeliked door 1 persoon
ja heel leuk boek, ook net deel 2 uit iets minder hilarisch maar nog steeds af en toe een goede lachbui 🙂
LikeLike
Ik lees mij de laatste tijd ook een pukkel. De boeken van Suzanne Vermeer (is overigens een man die het schrijft onder een andere naam) verslind ik gewoon.
Hendrik Groen is g-e-w-e-l-d-i-g! Bijna in één ruk uitgelezen, zo grappig! Wat heb ik meegeleefd met zijn avonturen, was zeker lachen!
Fijne tip, Linda Jansma ga ik onthouden!
LikeGeliked door 1 persoon
klopt idd dat Suzanne Vermeer een man is 🙂 Linda Jansma is echt heel goed zo niet de beste thrillerschrijfster van NL wat mij betreft.
LikeLike
Zien er fijne boeken uit! Ik heb net Schaduw Van De Wind gelzen… heel goed, maar met momenten toch wel iets te langdradig… en ik had graag een ander einde gewild. Maar al bij al een héél goed boek hoor.
LikeGeliked door 1 persoon
Jammer soms dat je niet je Eigen einde aan een boek kunt maken. Maar beter een ‘slecht’ einde dan een open einde dat vind ik zo naar als een boek eindigt en je dan nog geen idee hebt hoe of wat.
LikeLike
Het laatste boek zou ook wel iets voor mij zijn. Beetje humor is wel voor mij weggelegd.
LikeGeliked door 1 persoon
Echt super grappig die bejaardenclub, rake opmerkingen, ik houd ervan.
LikeLike
Die laatste klinkt wel heel leuk! Wat goed trouwens dat je zoveel hebt gelezen op vakantie! Bij mij viel dat juist tegen omdat ik allemaal andere dingen ging doen haha.
LikeGeliked door 1 persoon
Mijn zomervakantie staat vaak echt in het teken van bijtanken en dan lig ik heerlijk de hele dag aan het zwembad te lezen. Dan gaat het best hard qua boeken.
LikeLike
Pingback: Favorieten 2017 | Ann Ages Gracefully