Weissensee 2026
Ik neem je mee langs de afgelopen 2 weken die ik in Oostenrijk doorbracht. Lees je mee?


Vertrek
In de nacht van vrijdag op zaterdag vertrokken we met de auto richting Oostenrijk. Het is een pittig ritje (ruim 1100 km) maar toen het licht eenmaal doorkwam en we eenmaal de bergen in zicht hadden werd het een stuk beter allemaal 😊.




Werken
Omdat januari altijd een drukken salarisadministratie maand is heb ik de eerste week gewerkt, fijn dat dat gewoon kan en ook goed is gelukt (kan ik het volgend jaar weer zo doen). Dus in de ochtenden was ik aan het werk en rond de middag ging de laptop dicht en kon ik lekker aan de wandel of in de zon zitten op ons balkon.






Chalet
Henk-Jan huurt al jaren een mooie verdieping van een chalet en die zit direct aan het meer. Ik kan dus zo vanuit de woning op het (bevroren) meer kijken en zo de wedstrijden die er waren ook volgen door lekker in de zon op balkon te zitten. Er waren diverse toertochten, de alternatieve Elfstedentocht en het ONK – er worden echt mega lange afstanden geschaatst tot 200km aan toe. Mensen zijn dus uren lang aan het schaatsen. Het is altijd een hele happening, er is een grote tent waar in de avond het ‘blarenbal’ is (en wij dus lekker diverse avonden wakker lagen van de herrie haha).





Genoten
Bijzonder om zo het ijs op te stappen, we zijn ook met de kabelbaan naar boven gegaan en daar op de alm een portie Kaisersmarren gegeten. Ik ben er niet zo heel dol op maar het hoort er toch een beetje bij als je in Oostenrijk bent. We zijn ook diverse keren uit eten gegaan (de vrienden uit Zeeland zaten in het appartement boven ons) maar ook een paar keer gewoon in het chalet wat klaar gemaakt.



Er is een Spar waar je wat boodschappen kunt halen en we zijn ook een keer naar een grotere supermarkt een stuk verderop gereden. Uiteraard een DM bezocht haha al heb ik niet veel gekocht (wasmiddel, magnesium en wat tandpasta). De eerste week was het behoorlijk koud en de koudste nacht was -17 overdag heerlijke zon en rond het vriespunt. In de tweede week werd het wat ‘warmer’ hebben we ook een hele sneeuwdag gehad – lekker dik pak was er gevallen – en vlak voordat we naar huis gingen begon het te regenen. Voor de rijders erg jammer want daardoor werd het ijs er niet beter op en werd er zelfs een wedstrijd afgelast.



Wij hebben weer heerlijke weken gehad! Hoe was het bij jullie de afgelopen 2 weken?
Annette
Wat leuk dat jullie op vakantie waren geweest.
Prachtige omgeving.
Zo fijn dat jullie genoten hadden.
Leuk verslag en prachtige foto’s.
Een fijne dag allemaal
LikeGeliked door 1 persoon
Het was heerlijk 🌸
LikeGeliked door 1 persoon
Ziet eruit als een prachtige vakantie, en fijn dat zonnetje er ook bij. Maar die temperaturen, brrr… Geef mij maar een warm land in de winter. Over warm land gesproken… Zit in Florida, maar zoals je al zag denk ik, is het hier ook ongekend koud voor deze staat. Vannacht -1, nacht ervoor -4. De Floridianen weten niet waar ze het zoeken moeten van de kou. Gisteren overdag eerst heel erg koud, later wel lekker, was maar 8 graden, maar voelde warmer aan door de zon. Vanaf vandaag warmt het weer op en komende dagen zonovergoten. Heerlijk!
Ik ga zo naar de oostkust van Florida, New Smyrna of Daytona, of allebei, kijk wel.
LikeGeliked door 1 persoon
Brrr toch nog koud inderdaad hopelijk snel oplopende temperaturen 🌸
LikeGeliked door 1 persoon
Mooie plaatjes van een winters landschap! Vooral die bal van ijs is prachtig. Wel koud maar de omgeving zal zeker geweldig geweest zijn.
LikeGeliked door 1 persoon
Die bal is gemaakt met bellenblaas 😆 niet helemaal zoals we wilden maar toch mooi geworden.
LikeLike
Wat een mooie weken hebben jullie gehad ! Klinkt heerlijk, werken met uitzicht op het bevroren meer en genieten van de zon en sneeuw. Oostenrijk is echt prachtig zo in de winter hè ? xx
LikeGeliked door 1 persoon
Zeker prachtig en zo’n andere kou ook want toen ik thuiskwam had ik het zoo 🥶 en daar helemaal niet haha zelf zonder handschoenen gelopen maar hie met die nare wind erbij brr. 😬
LikeLike
Gek is dat hè, die kou. Daar nergens last van en hier voelt dat toch anders 🥶😬 Tijd om met gierende banden weer naar een nieuwe bestemming te vertrekken 😄✈️
LikeGeliked door 1 persoon